נעים להכיר, אני

נדב קלוד כהן

 אבל החברים קוראים לי קלוד. בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, ועובד בתחום הסייבר. בן 31 וגר בתל אביב.
מאז שאני זוכר את עצמי כסף עניין אותי. אני זוכר בבירור שיחה עם ההורים שהתרחשה קצת אחרי שהתחלתי לקבל דמי כיס. ההורים סיפרו לי שאם מפקידים את הכסף בבנק, הבנק מוכן לשלם לנו סכום כסף מסויים בכל חודש. השאלה הבאה שלי הייתה “כמה כסף אני צריך להפקיד בבנק כדי שהבנק ישלם לי מספיק ולא אצטרך לעבוד?”
מאז אסטרטגית ההשקעה שלי השתפרה “טיפה” אבל הראש אותו ראש. במקום לקנות סמלי סטאטוס, אני מעדיף להשקיע את הכסף שלי בצורה חכמה ולקנות לעצמי חופש כלכלי. מבחינתי כסף מייצג ביטחון ואת החופש לבחור מה לעשות עם הזמן שלי.
ב-2017 הכרתי בפעם הראשונה את א', א' הוא משקיע ערך עצמאי. (שמאוד מקפיד לשמור על הפרטיות שלו ולכן יקרא א') כלומר בן אדם שהרוויח מה שהרוויח דרך עבודתו כשכיר בתחום ההיטק. ובאמצעות השקעה נבונה של הכסף שלו בשוק ההון, הוא הגיע למצב ש”לא שווה לו לעבוד”. כלומר הכסף שמרוויח משוק ההון הרבה יותר משמעותי מהשכר שמרוויח בעבודתו. והבחירה הנכונה כלכלית היא להתמקד בהשקעות ולא “לבזבז” זמן בעבודה.

ישבנו בבית קפה בתל אביב, המטרתי עליו שאלות וחקרתי אותו מכל הכיוונים. אחרי מספר פגישות שכאלה יצאתי עם המסקנה שזה “אפשרי אבל קשה מאוד”. ואם אני רציני בעניין, כדאי שאתחיל ללמוד לתואר שני במנהל עסקים ואקח את כל הקורסים בחשבונאות שאפשר. זה היה נשמע לי כמו עבודה, ועבודה לא הכי מעניינת ולכן החלטתי לעזוב את העניין באותה התקופה.   

מתישהו ב-2020 גיליתי שיש קהילה של בלוגרים שכותבים על השקעות בעברית. באותו הרגע נפתחו לי העיניים! דרך ניתוח הגיוני ופשוט של רעיון השקעה מסויים קיבלתי את התחושה שבסוף השקעות זה פשוט תחרות מחשבתית. אתה לומד על תחום ועל חברה מסויימת ומחליט האם אתה רוצה להיות שותף בחברה או שתוותר. ואם אתה יודע מה אתה עושה אולי אפילו תרוויח המון כסף בדרך. תחרות מחשבה וסוג של שחמט תלת מימדי מרובה משתתפים.
בשבועות והחודשים הבאים קראתי את כל הבלוגים בעברית ושמעתי כל מה שיכולתי על השקעות. ומאז אני מבלה בין שלושה ל-5 ימים בשבוע בלמידה על שוק ההון וקריאה של דוחות כספיים. אני מוצא שהתחום מרתק אותי ואני עושה את זה בשביל הכיף. אם אני נוסע או מתאמן בחדר כושר אני תמיד עם אוזניות מקשיב לאיזה ספר או הרצאה על השקעות.
פתחתי את הבלוג, והחלטתי לכתוב בטוויטר ובטלגרם כדי לשתף את המסע שלי. אני מאמין שאיפשהו שמה בחוץ יש עוד אנשים עם עניין בהשקעות ואני רוצה להראות להם שזאת אפשרות ולעזור להם ללמוד כמו שכל החומרים באינטרנט עזרו לי ללמוד.
שימו לבמטרת הבלוג היא לימודית בלבדאני לא יועץ השקעותושום דבר ממה שנכתב בו אינו יעוץ השקעותאו המלצה לנקיטת פעולה כלשהיא בניירות ערך.

אם השקעות הוא חלק בלתי נפרד מחייכם.

הצטרפו לקהילת ההשקעות שלי תישארו מעודכנים כל הזמן.